Referencje Uczestników warsztatów Open by Horses - Open by Horses

Przejdź do treści

Referencje Uczestników warsztatów Open by Horses

„Piszę tę rekomendację pod wrażeniem jednego z najlepszych szkoleń w jakich kiedykolwiek miałem przyjemność uczestniczyć. Jadąc na warsztat o przywództwie spodziewałem się standardowego modelu, w którym ktoś przekonuje mnie do „sprawdzonych / innowacyjnych metod”, dzięki którym stanę się lepszym szefem/ kierownikiem/
dyrektorem/ przywódcą. 
To co zastałem to studium własnych zachowań z mnóstwem czasu na przemyślenia. Moimi trenerami stały się zwierzęta, które nie rozumieją krzyku, nie akceptują fałszywych zachowań czy niespójnych intencji. Nie rozumieją „nie”, „masz to zrobić” czy „bo tak”. W wyjątkowy sposób w 100% odzwierciedlają prawdziwe wnętrze człowieka, który z nimi pracuje właśnie w danym momencie. Przez dwa dni nauczyłem się o sobie w kontaktach z ludźmi więcej niż po przeczytaniu wielu książek, które mam już za sobą. Widziałem jak ludzie przekonani o swojej mocy tracą wiarę we własne przekonania ucząc się pokory w relacjach ze sobą a w naturalnej konsekwencji z innymi. Zrozumiałem, że często padam ofiarą własnych ograniczeń, których miałem wyjątkową okazję świadomie doświadczyć na szkoleniu. Wyniosłem dla siebie masę przemyśleń, wniosków i doświadczeń, które pomagają mi w życiu codziennym lepiej współistnieć z innymi w relacjach opartych na szacunku, zaufaniu i wspólnym celu. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości związane z podjęciem decyzji – w mojej subiektywnej ocenie – marnuje czas na zastanawianie się. To trzeba przeżyć, przetrawić, zrozumieć. Następnie wdrożyć w życie i obserwować jak organicznie stajemy się inspiracją dla innych”.
Michał Sosin, uczestnik warsztatów Twoja Przestrzeń Przywództwa
„Chciałbym zarekomendować Wam warsztaty Konie uczą Ludzi: 
rekomendacja pozytywnego myślenia – konie udowodnią wam że wcale nie jesteście tacy jacy myślicie że jesteście; 
rekomendacja  negatywnego myślenia – będziecie próbować udowodnić coś koniom – gratulacje; 
rekomendacja trenerska – wszelkie próby „dogadania się z koniem” kończą się próbami dogadania się z koniem;
rekomendacja uczestnika – jeśli nie lubisz odkrywać siebie, radzić sobie z błędami czy stereotypami …. Idź na szkolenia gdzie dwudziestolatek będzie dowartościowywał twoje ego: „jesteś najlepszy, a jak myślisz że nie jesteś to myśl pozytywnie że jesteś najlepszy”; 
rekomendacja oceniająca – nie lubisz koni… bo nie lubisz? Wielu ludzi nie lubi cię według tej samej zasady. Poznaj konie może poznasz lepiej siebie; 
rekomendacja biologiczna – człowiek jest najwyższą jednostką w naturze, koń mnie niczego nie nauczy …a skąd się wzięły rzepy?; 
rekomendacja ogólna- poznawanie ludzi, spojrzenie na siebie w zupełnie naturalnych relacjach, zabawa a nie szkolenie, oddanie lub niezrozumienie w oczach konia, przewartościowanie – to wszystko jest bezcenne, a to są rzeczy o których możesz już nie pamiętać, że istnieją. 
Te warsztaty odświeżą ci pamięć, jeśli chcesz; pokażą drogę jak radzić sobie ze sobą a nie chandryczyć się z innymi, jeśli chcesz; przekonają do innych postaw, jeśli chcesz; utrwalą to co dobre i pozytywne, jeśli chcesz… Polecam Ci ten mix doznań – jeśli chcesz … spróbuj, odważ się, zaryzykuj, sprawdź lub doświadcz”.
Jacek Trzaskowski, uczestnik warsztatów Twoja Przestrzeń Przywództwa
 
„Szkolenie metodą HAE uważam za niepowtarzalne doświadczenie. Uczenie się z końmi- trenerami to niezwykła przygoda, która pomogła mi poznać swoje mocne strony a zarazem uświadomiła obszary do rozwoju. Konia nie da się oszukać i koń nie jest w stanie Cię obrazić, zatem łatwiej jest też przyjąć od niego informację zwrotną. Uważam, że jest to wyjątkowe szkolenie, ponieważ dzięki metodzie HAE mogłam zobaczyć siebie taką, jaką jestem naprawdę.”
Joanna Królikowska
Warsztaty z zakresu komunikacji metodą HAE to nowatorski, orginalny i bardzo efektywny pomysł na dotarcie do ludzi z różnych szczebli kariery w czytelny i zrozumiały sposób. Warsztaty z wykorzystaniem koni pozwalają na wniknięcie zarówno całej grupy, jak i każdego z osobna w „głąb” siebie i uruchomienie pokładów wcześniej nie tak sprawnie działającej empatii i życzliwości, które są kluczem do każdego sukcesu, nie tylko zawodowego. Polecam udział w warsztatach wszystkim, którzy są nastawienie na rozwój swojej sfery emocjonalnej i intelektualnej dla ułatwienia komunikacji międzyludzkiej i poprawienia swoich wyników w negocjacjach.
Marta Krasnodębska
„Miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzonym przez Ingę i Dinę Zawadzkie w październiku 2009 roku. Było to wzbogacające doświadczenie. Jako trener podziwiam doskonałe przygotowanie szkolenia pod względem technicznym (zaplecze, informacja jak dojechać, płyta DVD z nagranym materiałem szkoleniowym dostarczona po szkoleniu) oraz merytorycznym (jasny podział ról pomiędzy trenerki oraz efektywnie dobrane i omówione ćwiczenia z końmi). Inga zbudowała z grupą uczestników dobre relacje, ale pamiętała o celu szkolenia i doskonale moderowała udzielaniem sobie nawzajem informacji zwrotnej. PROFESJONALIZM – ten termin najlepiej oddaje moje odczucia względem tego szkolenia. Gorąco polecam.”
Tomasz Kolasinski
„To ciekawe doznanie, dlatego że człowiek podczas rezlizacji wielu zadan był skazany sam na siebie; cierpliwość jest wystawiona na ogromną próbę:) co mi to dało? na pewno staram się być bardziej „wyczulona” w kontaktach z otoczeniem; więcej uwagi poświęcam subtelnym i niewerbalnym sygnałom.”
Katarzyna Rembeza
„Polecam serdecznie warsztaty HAE. Przemiła atmosfera, niezapomniane wrażenia, niesamowita motywacja do samokształcenia i rozwijania się. Wiele się nauczyłam o samej sobie i dzięki temu znacznie poprawiłam swoje relacje międzyludzkie. Konie to wspaniali nauczyciele.”
Martyna Szwarc
„Z perspektywy kilku szkoleń, w których miałam okazję ostatnio uczestniczyć, widzę że szkolenie w zorganizowane przez grupę Open, było wyjątkowe. Pozwoliło mi połączyć przyjemność z obcowania z końmi z niezwykle trafnym omówieniem, które do dzisiaj we mnie pracuje.”
Agnieszka Bugaj
„Warsztaty z Komunikacji prowadzone metoda HAE były, w moim odczuciu, przygotowane i przeprowadzone bardzo ciekawie, ale przede wszystkim bardzo profesjonalnie. Dobrze dobrany program szkolenia uwzględniał zróżnicowane możliwości i potrzeby wszystkich uczestników, choć zapewne dużo trudniej było przeprowadzić tego typu warsztaty wśród ludzi, którzy na co dzień obcują z końmi i na wiele spraw próbowali początkowo patrzeć przez pryzmat swoich doświadczeń zawodowych. Nie wiem jak u innych, ale dzięki obu Paniom mój punkt widzenia na komunikację, świadomość kontroli własnego ciała i emocji zmienił się o 180 stopni i zdecydowanie wpłynął pozytywnie na jakość mojej pracy zarówno z końmi jak i moimi pacjentami!!!”
Małgorzata Pyrka
„To było fantastyczne wydarzenie!!! Spędziliśmy sobotnie przedpołudnie w pięknym relaksującym miejscu, oddychając świeżym powietrzem i spokojną atmosferą Pasikoni. Głaskaliśmy konie, gadaliśmy do nich, konie pokazywały nam zęby, jakby też były zadowolone z tego spotkania. Dowiedzieliśmy się trochę o samych sobie i o  naszych relacjach z ludźmi i z naszym dzieckiem. W przerwach między ćwiczeniami dzieci bawiły się w piaskownicy, a rodzice prowadzili ciekawe rozmowy. Mamy dużo fajnych zdjęć i inspirujących obserwacji.”
Kinga Cesarz (Cecylia 4 lata, Jeremi 2,5, Józef 3 miesiące) – uczestnicy warsztatów KONIU-MIKA-CJA w Pasikoniach
„Czego konie uczą ludzi? Cierpliwości. Szukania rożnych dróg porozumienia, gdy ta pierwsza wybrana zawodzi. Tego, że współpraca jest możliwa tylko poprzez wzajemne zaufanie. (Garść moich powarsztatowych refleksji.”
Kasia Suchowicz Herma (Wiktoria 3 lata) –
uczestnicy warsztatów KONIU-MIKA-CJA w Pasikoniach
„Warsztaty, w których mieliśmy przyjemność brać udział są fantastycznym sposobem spędzenia aktywnie czasu ze swoim dzieckiem, na łonie natury, we wspaniałej atmosferze, w towarzystwie cudownych koni i ludzi, pod troskliwym okiem wykwalifikowanych trenerów. Warsztaty KONI-MIKA-CJA mogą nas wszystkich – i tych małych i większych – w bardzo naturalny i przyjazny sposób wiele nauczyć….dając czas na przemyślenie rzekomo oczywistych rzeczy. Dają również możliwość spojrzenia na nas samych i najbliższych z zupełnie innej perspektywy
Serdecznie polecamy !!!!!”
Dominika Budzińska
„Koniu-mikacja. Razem z synem dziękujemy dziewczynom z EquiMamy za wspaniale spędzony czas. Dużo się nauczyliśmy. O komunikacji. O budowaniu relacji. O samych sobie i o sobie nawzajem…”
Agnieszka Stein
„Cały Trenerski to dla mnie rewelacyjne odkrycie, pod względem merytorycznym oraz takim czysto „ludzkim”. Pozwolił mi stanąć z boku i z dystansu ocenić moje dotychczasowe metody szkoleniowe. Pokazał wyraźnie gdzie byłam, jestem i gdzie chciałabym być jako trener i może przede wszystkim jako człowiek. Dał szansę aby zamknąć jeden etap drogi zawodowej i otworzyć się na kolejny – ciekawszy, lepszy, skuteczniejszy? Czas i moi podopieczni ocenią to najlepiej.”
Gosia Pyrka, I Edycja Train The Trainer Programu „Konie uczą Ludzi”
„Dziękuję za dzisiejsze warsztaty. Pozwoliły mi odkryć nowe sposoby przekazu bez wywierania presji. To naprawdę działa, trzeba tylko spróbować!!! Pomimo uciążliwej pogody udało nam się osiągnąć zamierzone cele i poznać nowe drogi do osiągnięcia dobrego przywództwa. Konie pokazały mi, że można inaczej budować relację i dążyć do wspólnego celu. Nabrałam dystansu do siebie i mojego stylu rodzicielstwa, bardzo za to dziękuję.”
Dorota Zalewska, uczestniczka warsztatu Equi MAMA
„To jest prawdziwa szkoła umiejętności, postaw i swojego rodzaju wrażliwości. Są ogromne wymagania, które z biegiem czasu wcale nie maleją a co więcej człowiek sam zaczyna je sobie stawiać. To doświadczenie, które najpierw wyprowadza z równowagi a potem stawia do pionu w całkiem nowej jakości.”
Marta Sikorska Łyś, I Edycja Train The Trainer
„Warsztaty trenerskie z końmi to, oprócz edukacji, głęboka przygoda emocjonalna, poznawcza i rozwojowa. Nie sądziłam, że cała moja dotychczasowa wiedza trenerska znajdzie kompletnie inny kontekst poznawczy. Nie ja jestem trenerem tylko te wspaniałe, mądre i nieprawdopodobnie obiektywne ( z ludzkiego punktu widzenia) zwierzęta stają się lustrem ludzkich zachowań. Przeżyłam mnóstwo wzruszeń i emocji związanych z obcowaniem z tymi WYMAGAJĄCYMI TRENERAMI, oraz dowiedziałam się wielu cennych informacji o sobie jako człowieku, trenerze i przywódcy w stosunkowo krótkim czasie, jak na ilość i jakość otrzymanych informacji zwrotnych. Jestem pod ogromnym wrażeniem własnego rozwoju i metamorfozy osobistej. Z osoby, która bała się koni, stałam  się ich wielbicielką i pełną pokory trenerką, która traktuje te wspaniałe zwierzęta z szacunkiem i podziwem. Gorąco zachęcam do edukacji przy udziale koni w roli trenerów i wbrew przekonaniom, że to ludzie uczą zwierzęta, poddaniu się tej edukacji.”
Monika Ruckgaber, II Edycja Train The Trainer
„Absolutnie wyjątkowe, intensywne doświadczenie osobiste, poszerzające świadomość i rozumienie siebie oraz otaczającego świata. Każda sesja to wielopłaszczyznowe odkrycie . Wzbogacające w wymiarze społecznym, poznawczym, emocjonalnym. Lekcja bycia „tu i teraz” ze sobą samym, ale też bycia z innymi ludźmi w różnych kontekstach. To wszystko sprawia, że jest to również niezwykle cenne doświadczenie zawodowe. Wzmacniające moje kompetencje jako asesora, coacha, trenera umiejętności „miękkich”, ustanawiające nową jakość tych ról. Dziękuję fantastycznym trenerom – ludzkim i końskim oraz fenomenalnej grupie:).”
Marta Stasiełowicz, II Edycja Train The Trainer
„Do szkolenia „Konie uczą Ludzi – TRAIN THE TRAINER” podchodziłem bardzo sceptycznie:
Konie uczą ludzi? Eeeee… to chyba lekka przesada
– myślałem sobie. Z sesji na sesję moje nastawienie do możliwości uczenia się od tych wspaniałych zwierząt zmieniało się o kolejne stopnie od sceptycyzmu do przekonania, że nie trafię na lepszych trenerów. A jeśli jeszcze dodam, że dziewczyny: Inga i Dina prowadziły te zajęcia niezwykle profesjonalnie, to nie zdziwicie się, że podczas podsumowania całego kursu powiedziałem, że było to najwartościowsze szkolenie w moim życiu.

Polecam wszystkim i każdemu z osobna – szczególnie tym, którzy są przekonani, że od koni niczego nie można się nauczyć!”
Andrzej Juchniewicz, II Edycja Train The Trainer
„Kurs Train The Trainer okazał się jednym z najważniejszych doświadczeń w moim życiu. Z biegiem czasu zdarza się rezygnować z pewnych marzeń, pragnień, planów- mówi się, że rzeczywistość weryfikuje tę listę. I ja miałam taki spis, zmieniony. Podczas warsztatów OPEN by HORSES wróciłam do momentu, kiedy z tejże listy zaczęły znikać kolejne punkty. I przywróciłam je, dzięki koniom, wspaniałym Trenerom. Każde spotkanie z Nimi wzmacniało mnie. To była długa i trudna podróż w głąb siebie, podróż przez wszystkie czasy-przeszłosć, teraźniejszość i nawet przyszłość. Jak teraz się czuję? Tak, jak żeglarz, który wreszcie wychodzi na pokład po nieustających sztormach i bardzo wyraźnie widzi horyzont. A ta lista dziś nie ma już takiego znaczenia. Mogę ją zgubić, mogę jej nie zrealizować, mogę ją zachować…

Wielu tych uczuć nie byłoby, gdyby nie opieka Ingi i Diny Zawadzkich. Wielu mocnych,osobistych refleksji nie byłoby, gdyby nie kapitalny zespół przyszłych, a dziś obecnych, trenerów z drugiej edycji Train The Trainer. Dziękuję Im wszystkim za te ulotne chwile i trwałe zmiany. Zmiany na lepsze. I kłaniam się w pas wszystkim KONIOM.”
Iga Gierblińska, II Edycja Train The Trainer
„Warsztaty Konie uczą Ludzi, w którym wzięłam udział były dla mnie całkowitym wyjściem poza moją strefę komfortu, przede wszystkim dlatego, że do tamtego momentu bałam się koni… Okazało się jednak, że uczestnictwo w tych warsztatach pozwoliło mi lepiej poznać siebie i zmierzyć się z moimi przekonaniami, a także odkryć, że konie są wspaniałe. Dina i Inga w coachingowy sposób omawiają każde ćwiczenie, które uczestnicy wykonują z końmi. Dają tym samym uczestnikom możliwość odpowiedzenia sobie samym na wiele pytań dotyczących ich sposobów postępowania i motywów działań. Warsztaty polecam w szczególności osobom, które chcą zdiagnozować swoje silne strony i obszary rozwoju, chcą poprawić swoją komunikację i być prawdziwymi liderami”.
Agnieszka Bieniak, Senior HR Manager, Grupa Pracuj Solutions Sp. z o.o.
604 793 528
Wróć do spisu treści